м.Львів, вул.Шевченка, 116, корп.2 (032)242-26-60 (067)673-49-81

PISA-2022: рамковий документ щодо оцінювання креативного мислення

Команда PISA Ukraine переклала рамковий документ з оцінювання креативного мислення як однієї з інноваційних галузей міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Оригінал документа розміщено за посиланням.

У документі схарактеризовано широке розуміння креативного мислення в науці та його звужене розуміння в межах PISA (з огляду на цілі дослідження та низку інших чинників); окреслено зміст (конструкт) категорії «креативне мислення», на оцінювання складників якого орієнтований тест PISA; визначено посутні характеристики тестових матеріалів, що здатні забезпечити вимірювання рівнів сформованості креативного мислення 15-річних підлітків, та запропоновано зразки тестових завдань.

Пропонований переклад рамкового документа є певним внеском у поширення серед українських освітян та інших зацікавлених осіб виважених відомостей про сучасне розуміння науковцями креативності та креативного мислення.

Нагадаємо, що дослідження PISA є одним із найавторитетніших джерел інформації про середню освіту у світі. Результати програми дають змогу приймати обґрунтовані політичні рішення в галузі освіти на доказовій основі. 

Раніше освітяни мали змогу ознайомитися з перекладом рамкового документа з математики.