У характеристиці сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено структуру тесту, час, відведений на його виконання, конкретизовано кількість та типи завдань, уміщених до сертифікаційної роботи, наведено схему нарахування тестових балів. Детальне ознайомлення з цією інформацією допоможе випрацювати власну стратегію ефективної роботи під час зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.
Сертифікаційна робота з української мови і літератури містить 67 завдань різних форм і складається з чотирьох частин:
- «Українська література» (24 завдання)
- «Українська мова» (39 завдань),
- «Українська мова» (3 завдання відкритої форми з короткою відповіддю) і
- «Власне висловлення» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 116. На виконання сертифікаційної роботи відведено 210 хвилин.
Результат виконання завдань частин 2 та 4 переводиться у шкалу 1-12 балів і зараховується, як бал державної підсумкової атестації (ДПА) тих учасників, які здобувають повну загальну середню освіту в поточному році, а також переводиться у шкалу 100-200 балів і використовується під час прийому до закладів вищої освіти (конкурсний предмет “українська мова”).
Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде використано під час прийому до закладів вищої освіти (конкурсний предмет “українська мова і література”).
Завантажити характеристику у форматі PDF.