Раді повідомити, що на території Волинської, Львівської та Рівненської областей завершено проведення основного етапу PISA-2022. Підготовка цього міжнародного дослідження якості освіти розпочалась ще у 2021 році та була призупинена наказом Міністерства освіти та науки України від 09.05.2022 через військову агресію росії. Відновили роботу над підготовкою до проведення дослідження у вересні 2022 року після завершення усіх сесій національного мультипредметного тесту та тестів для вступу в магістратуру.
Нагадаємо, що дослідження PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000, шляхом тестування знань і навичок 15-річних учнів. Однак PISA не перевіряє рівня навчальних досягнень учасників, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, за можливих життєвих труднощів і викликів.
Працівники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти спільно з фахівцями місцевих органів управління освітою областей обслуговування, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, педагогами закладів освіти, які потрапили до складу вибірки, у цей складний час зуміли забезпечити вчасну підготовку технічного оснащення, навчання залученого персоналу та власне процедури проведення PISA-2022.
У Волинській області в дослідженні брало участь 203 учасники із 7 закладів освіти, у Львівській області – 632 учасники із 19 закладів освіти, у Рівненській області – 292 учасники із 10 закладів освіти. До вибірки потрапили освітні заклади з міст і сіл та всіх типів, де навчаються 15 - річні учні: загальної середньої освіти, професійні (професійно-технічні) заклади і заклади вищої освіти І-ІІ р. а.
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти висловлює щирі слова подяки усім, хто допоміг в організації та був причетним до проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 на місцях за підтримку, витримку, неабиякі зусилля, щоб створити безпечні умови та організувати проведення усіх процедур дослідження поміж повітряні тривоги. Щиро дякуємо усім учасникам, які прийшли в свої заклади, виконували завдання тестів, працювали над анкетою, часто перериваючи свою роботу необхідністю перейти в укриття. Велика вдячність і батькам/опікунам учасників за те, що дозволили своїм дітям та сприяли педагогічним працівникам забезпечити проведення дуже важливого для нашої держави міжнародного моніторингового дослідження, яке дає надзвичайно цінну інформацію про стан базової середньої освіти. Внесок кожного з вас у суспільно важливу справу – неоціненний!